Nūjo ar vēju

Nūjo ar vēju

 

Nūjo ar vēju BBTT-17


BBTT-17
-8C, sniegs, Bernāti mūs priecē, viss skaisti apsarmojis, treniņā bijām pieci.

Foto te.

Paldies entuziastiem!

...
Komentāri (0)   |   Skatīts: 1484x

Lasīt tālāk.


Nūjo ar vēju BBTT-16


Ar saulīti Bernātu dabas parks meži un takas sagaidīja desmit Nūjo ar vēju 16.brīvā taku treniņa dalībniekus. Mērens vējš un -1C temperatūra radīja ideālus apstākļus veiksmīgam treniņam. Sadalījušies 2 grupās, apnūjojām krietnu skaitu kalniņu un kilometru, paviesojāmies Čakstes kalniņā, Bernātu bākas korē un Pūsēnu kalnā.
Šodien mums bija 2 viesi, kam izrādījām mūsu trases jaukumus un ļāvām izbaudīt taku nūjošanas intensitāti. Sasniedzot finišu, bijām gandarīti un priecīgi.

Fotogalerija te.

Paldies visiem aktīvajiem dalībniekiem!
Tiekamies tepat pēc nedēļas!

Komentāri (0)   |   Skatīts: 2623x


Nūjo ar vēju Robčika kauss 2018-2.


Šodien veiksmīgi aizvadījām otro 2018.g. Robčika kausa posmu Liepājas pludmalē, šo sacensību seriālu mēs veiksmīgi organizējam jau trešo ziemu kā partnerības pasākumu Mežaparka nūjošanas pasākumiem.
Laika apstākļi bija lieliski, temperatūra ap 0C, plāns sniega pūderītis, kas izkusa līdz pasākuma beigām. Pludmale līdzena un aicinoša.


Startēja 19 dalībnieki, par laika kontroli un Robčika savākšanu rūpējās tiesnese Eva ar Māru.
Prieks par četrām nūjošanas veterānu dāmām, kas atsaucās un kuplināja mūsu rindas, kā arī visiem aktīvajiem dalībniekiem.
Smaidīgi sasniedzām finišu, visātrākais bija Raimonds Auziņš , dāmām ātrākās Benita Ločmele un Dace Janeka. Neatkarīgi no rezultāta, jautri bija visi, finišā padzērām tēju, viens otrs pat uzdancoja un izpeldējās.

Rezultāti:

Vārds, uzvārds

Laiks

...
Komentāri (1)  |  2018-02-04 02:33  |  Skatīts: 1634x

Lasīt tālāk.


BBTT - 15


Aizvadīts Nūjo ar vēju 15. brīvais Bernātu taku treniņš.

Bijām pieci, Agnese, Benita, Liene, Kristīne un Imants, pavisam neliels pirmās pusstundas lietutiņš šoreiz vairāk bija kā motivācijas eksāmens, daļu distances gan bija jācīnās ar ledu, taču daļa ļoti labā stāvoklī.

...
Komentāri (0)  |  2018-01-29 04:16  |  Skatīts: 651x

Lasīt tālāk.


Kuršu strēles 2.izlūkgājiens starp Nidu un Preilu.


Brīvajā sestdienā mēs ar Benitu apvienojām dabas baudīšanu, sportošanu un Nūjo ar vēju lielo nūjošanas pasākumu sagatavošanu. Devāmies uz aprīļa beigās plānojāmā Kuršu strēles pārgājiena galapunktu Nidu, lai parunātos ar tūrisma informatoriem, ievāktu informāciju par naktsmāju iespējām un personīgi ''pagaršotu'' gabaliņu iedomātās trases.

Nidas tūrisma birojā laipni izsniedza tikai vispārīgo tūrisma info, neko par takām un dabas objektiem lāgā jaunu neuzzinājām, nacionālā parka birojs brīvdienās vispār nestrādā  

Ap vienpadsmitiem lietus arī beidzies, varam sākt savu gājienu.
Nākas balstīties uz jau pašu ievākto informāciju un mūsu rīcībā esošo kartīti.

Kā pirmo apskatījām Nidas ostu un pārsimt metru attālumā uz ledus sēdošos zemledus makšķernieku simtus ar teltīm un visādu aprīkojumu. Tad uzkāpām 53 m augstajā Parnidas kāpā ar milzīgo akmens saules pulksteni, ko mēs jau pirms 10 gadiem ar Knutu iesaucām par ''Stargate''. 
Turpmāk testējām dažādas skaistas meža takas un ceļus ar pamatīgu reljefu, uzkāpjot Urbo kalnā (52 m) pie Nidas bākas, tad 58,4 m augstajā Odžu kalnā, Giedružes kalnā (44,9m) un beidzot Kuršu strēles augstākajā Vecā kroga kāpā 67,2 m vjl. 
Te nu katram aizrausies elpa! Var redzēt Nidu, Kuršu jomu, otrā pusē jūru un beidzot Preilas ciemu.
Iekoduši virsotnē uz soliņa, devāmies lejā pie Kuršu jomas, lai pa skaistu krasta taku apnūjotu piekrastes līniju atpakaļ līdz Nidai, te ir skaisti meži, divas pamatīgas atpūtas vietas, divi putnu vērošanas torņi ar informatīvo materiālu. 
Taka vijas uz Bulvikio ragu, kur ir Kuršu strēles platākā vieta - 3,8 km. Aplūkojam Nidas lidlauku, kas joprojām ir gatavs pieņemt mazās lidmašinas, tad pa takas nobeigumu atpakaļ uz Nidu. Beigu posms aprīkots ar daudziem soliņiem un arī kādu galdu. 

...
Komentāri (0)  |  2018-01-29 04:03  |  Skatīts: 3142x

Lasīt tālāk.


BBTT - 14


Svētdienas rīts, -8C, stāsta, ka Liepājas pusē esot dziļākais sniegs Latvijā 
Braucam trenēties nūjot pa Bernātu kalniņiem, jo koptreniņš ir izsludināts un atkāpes nav.

Tikšanās vietā esam četri, mēs ar Benita LocmeleMudra Tormi un Dace Janeka.
Sniedziņš mums prasa daudz spēka, jo atspēriens izbuksē, taču parasto taku mazliet saīsinātā variantā tomēr veicam.

...
Komentāri (0)   |   Skatīts: 1053x

Lasīt tālāk.


Piektdienas nakts pārgājiens Palanga - Klaipēda


 

Piektdienas vakarā 22.00 kopā ar gandrīz trīs tūkstošiem lietuviešu devāmies Klaipēdas aizstāvju ceļa nakts pārgājienā no Palangas līdz Klaipēdai. Šis mums būs jau ceturtais gads šajā projektā.

Katru gadu maršruts ir citāds, no Darbenai, no Priekules, no Kretingas, no Palangas.
Šoreiz Palanga - Klaipēda ~26,5 km, finišā varen auksts -10C, kaut gan prognozēja -3C, diezgan daudz sniega, pludmale ar ledu, minimāls vējš, skaista, zvaigžņota debess, mēs 5 ejam kopā ar Rimvydas Lukšta un vēl iet 

...
Komentāri (0)   |   Skatīts: 1044x

Lasīt tālāk.


Nūjo ar vēju Bernātu 13. - Robertu taku treniņš


Uz Robertu veselību!
10 Nūjo ar vēju nūjotāji veltīja savu 17-21 km Bernātu 13. brīvo taku treniņu mūsu draugiem Robertam Radičukam un Robertam Treijam!

Startā -8C, bez sniega, veiksmīgi izkustējāmies un savus treniņa mērķus visi sasniedzām. Takas kļuvušas nedaudz cietākas, priežu skuju vainagi skaisti apsarmojuši. Kā vienmēr, apciemojām Čakstes kalniņu, Bernātu bāku, kalniņu pie Krūmu kapiem, ''Tramplīnkalnu'' un Pūsēnu kalnu. Beigās tika pielietots Imanta (NE)CEĻVEDIS, lai novēlētu labu veselību Robertiem :) Fotogalerija te.

...
Komentāri (0)  |  2018-01-16 05:28  |  Skatīts: 761x

Lasīt tālāk.


Lieldienu trases apskate turpinās.


Sestdien veicām Nūjo ar vēju Lieldienu pārgājiena trases 27 km posma Liepene - Miķeļtornis testu.
Fotogalerija te.

Vispirms iegriezāmies plānotajās naktsmājās, kempingā "Liepene", lai precizētu iespējas mūs tur izmitināt. Vietas pietiks visiem, tikai laicīgi jāpiesakās. Varējām arī padauzīties ar vietējio suni :)

Startā -8C, diezgan skaidrs laiks, pirmie 8 km krietni akmeņaini un pašlaik ar avotu veidoto ledu. Tālākā pludmale aiz Ovīšu raga smilšaina un pietiekami plata.
Ceļā mūs gaidīja 4 upītes, no kurām 2 pārgājām vai pārlecām, bet 2 nācās pārbrist, iznāca jauka kāju atsvaidzināšana.

Testu beidzām pie Miķeļtorņa, jo atlikušais 13 km gabals līdz Irbes ietekai jau izpētīts, tur arī būs laba smilšaina pludmale.

Līdz ar to precizēts Nūjo ar vēju 2018.g. Lieldienu pārgājiena maršruta garums, tas būs 64,5 km (25+39,5) un dažādas detaļas. Sīkāk skatīt: 

...
Komentāri (0)  |  2018-01-16 04:52  |  Skatīts: 1484x

Lasīt tālāk.


Bernātu taku treniņu sērija turpinās Jaunajā, 2018.gadā.


Pēc vakardienas 5 km ātrummačiem šodien vienojāmies garajā Nūjo ar vēju 12. brīvajā Bernātu taku treniņā, ar jauku mežu, saulīti un 12 nūjotāju piedalīšanos, Jaunais gads dara savu 
Zīmīgi 12. un 12 

Šoreiz veicām no 15 līdz 22 km labā tempā ar labu kalniņu devu.
Mežā priecājāmies par saules atspīdumiem uz koku stumbriem un trasi bez peļķēm un dubļiem, jo temperatūra bija ap 0 - +1C. Atceļā no Pūsēnu kāpas satikām pazīstamu Liepājas skrējēju kompāniju, sasveicinājāmies!

Paldies visiem aktīvajiem dalībniekiem!
Tiekamies nākamsvētdien šajā pašā vietā un laikā, bet vēl kuplākā skaitā!

Komentāri (0)  |  2018-01-07 23:26  |  Skatīts: 607x