Nūjo ar vēju

Nūjo ar vēju

 

Kuršu strēles piedzīvojums. Otrā diena.


2.diena. ~40+ km

Rīta rosmē uzkāpu no viesu mājas turpat Ievas kalna takās, satiku stirnu rīta skrējienā, noklausījos putnu dziesmas, pārliecinājios, ka te ir sazarots taku tīkls ar kāpumiem un kritumiem skaistā priežu mežā, kur būtu vērts atgriezties un veltīt šai vietai vairāk laika.

Startējām 8:30, lai paspētu veikt trasi līdz autobusam 17.00 no Nidas, saulīte jau krietni sildīja.

Devāmies pa Juodkrantes krasta promenādi uz molu, tālāk gar stadionu un zvejnieku dzīves vietu Garniu kalna - kormorānu kolonijas virzienā. Te izveidots jauks grants celiņš ar koka laipām pāri purvainajām vietām. Nonācām pie jūras gārņu un kormorānu kolonijas, kur centrā ir klajums ar šo putnu mēslu iznīcināto mirušu koku atliekām.

Tālāk celiņš mūs aizveda augšā uz Avju kalnu, no kura var redzēt Nagļu (Mirušo kāpu) rezervāta gabaliņu, devāmies pa taisno lejā līdz nonācām pie rezervāta robežas, aiz kuras pārvietošanās atļauta tikai pa veloceliņu, pludmali un autoceļu, mežā staigāt aizliegts! Tad nu puslīdz ievērojām šo nosacījumu - cauri Nagliu (mirušo kāpu) rezervātam nūjojām gar veloceliņa malu līdz Mirušo kāpu izziņas takai, kas ir vienīgā, kas ir pieejama visiem apmeklētājiem.

...
Komentāri (0)   |   Skatīts: 684x

Lasīt tālāk.


Kuršu strēles piedzīvojums. Pirmā diena.


''Nūjo ar vēju'' 29.-30.aprīlī vienoja taku nūjošanas draugus divu dienu Kuršu strēles nūjošanas piedzīvojumu pārgājienā, kurā apskatījām šīs unikālās pussalas Lietuvas daļas dabas bagātības apmēram 72 km garā pamatmaršrutā, papildus pirmā vakara ekskursijā tika izstaigāta Juodkrantes krasta promenāde līdz Dzintara līcim un atpakaļ. 
Nūjo ar vēju nodrošināja trases izpēti un informāciju par trases apstākļiem, naktsmājām un pats galvenais  - labu kompāniju, komandu ''Nūjo ar vēju''.

Lai pasākums izdotos, jau ziemā devāmies divos 23-34 km garos izpētes gājienos, kur iezīmējās pārgājiena trase, tālāko improvizējām no kartes. Rezultāts iznāca lielisks, ieplānotie apskates objekti izieti, uznūjots praktiski visās Kuršu strēles augstākajās kāpās, dalībnieki nodarbināti maksimāli 
Pasākumu plānojām kā draugu pārgājienu, kur katrs dalībnieks apzinās savu varēšanu un motivāciju piedalīties, vienojot kolektīvu grūtību pārvarēšanai.

...
Komentāri (0)   |   Skatīts: 847x

Lasīt tālāk.


Tērvetes meža stirnu buks.


Nūjo ar vēju komanda vakar veiksmīgi izplosījās Tērvetes meža stirnu bukā.
Plašais un ļaužu pārpilnais sacensību posms notika gleznainajā Tērvetes Dabas parkā, kur pa ceļam varējām apskatīt gan ainavas, gan no koka veidotos pasaku tēlus un elementus, gan iznūjot celiņus, takas un brikšņus arī.

Nūjo ar vēju bija pārstāvēti 4 distancēs:
Lūsi veica 2, Stirnu buku - 6, Zaķi -2, un Vāveri 1 komandas dalībnieks.
Saulainais, bet ne karstais laiks ļāva visiem komfortabli pabeigt savas distances un labi pavadīt laiku finiša zonas pasākumos.

Lieliskus rezultātus uzrādīja mūsu Stirnu buka un pārējo distanču nūjotāji.
Benita, neskatoties uz smago kritienu nogāzē un brīža nokdaunu, beidza distanci un ieguva balvu par 2. vietu SL4 grupā.

Paldies Nūjo ar vēju komandai par aktivitāti!
Paldies organizatoriem par interesanto, labi marķēto trasi!
Paldies visiem dalībniekiem par uzmundrinājumu un atbalstu trasē!

...
Komentāri (0)   |   Skatīts: 559x

Lasīt tālāk.


Pavasara baudīšana PPP ar sauli un vēju.


Jau otro dienu jūtams kārtīgs pavasaris, Nūjo ar vēju aicināja aktīvos nūjotājus baudīt to nelielā, bet jaukā Pavasara piedzīvojumu pārgājienā Beberliņu/Karostas mežos un pludmalē.
31 nūjotājs startēja no BB veikparka un gāja daļēji jaunas takas, ko nebijām minuši, apskatījām arī fortus un krastmalu starp Ziemeļu fortu baterijām.

Saule un vējš mūs pavadīja, darīdams sārtas mūsu sejas, pakāpām kalniņu takas, lai būtu interesanti un daudzveidīgi, klausījāmies putniņu čivināšanu un vēja šalkas priežu zaros, baudījām saulaino mežu.

Fotogalerija te.

Paldies visiem dalībniekiem!
Tiekamies mūsu piektajā pārgājienā 6. maijā - Vikingu maršā Grobiņā!

 

Komentāri (0)   |   Skatīts: 3684x


Pavasara piedzīvojumu pārgājiens - svētdien!


''Nūjo ar vēju'' šā gada trešais - Pavasara piedzīvojumu pārgājiens 
startēs 8.aprīlī 11.00 no BB veikparka pie Beberliņu ezeriņa.
Distances garums ~12 km un mazāk.
Nobeigumā: tēja un pīrādziņi no ''Nūjo ar vēju'', sarunas par nūjošanu, atbildes uz dalībniekus interesējošiem jautājumiem.

...
Komentāri (0)   |   Skatīts: 617x

Lasīt tālāk.


RK 2018-4.


Nūjo ar vēju Robčika kausa 2018 noslēdzošais, 4.posms izcēlās ar ļoti skarbiem laika apstākļiem, temperatūra bija OK, tā ap 0C, taču slapja, kūstoša sniega kārta, kas lika izbuksēt ik uz soļa un ziemeļu vējš ar ātrumu 12+ m/s ar tendenci pieņemties spēkā, lika domāt ka šis posms būs sevišķi grūts.

Mūs ļoti iepriecināja, ka laikā, kad saimnieki pat suņus nedzen ārā, startēt 5 km distancē pieteicās 14 nūjotāji, kā arī 2 tiesneši bija gatavi mērīt laiku un vērtēt sacensību. Startēja arī Roberts Radičuks, kura vārds minēts kausa nosaukumā. Mūs apciemoja mana ilggadīgā kolēģe, nūjošanas instruktore un fitnesa trenere Laura Hofmane, kas kopā ar 

...
Komentāri (0)  |  2018-04-03 02:55  |  Skatīts: 873x

Lasīt tālāk.


Robčika kausa noslēgums - 2.aprīlī!


Sportiskie nūjotāji!

Aicinām uz Nūjo ar vēju un draugu 4.,noslēdzošo, hronometrēto kontrolsacensību 5 km nūjošanas distancē 2018.gada sezonā, kas notiks sniegotajā un vētrainajā Liepājas pludmalē.

Tiekamies līdz 10.45 Jūrmalas ielas galā, iesildāmies un 11.00 dodamies 5 km distancē.
Pasākums bezmaksas.
Pieteikšanās pa tel. 26262030 (Benita)

Noslēguma posmā piedalīsies Roberts pats, tāpēc esam atsaucīgi un aktīvi, neskatoties uz laika apstākļiem!

Gaidām jūs!

Komentāri (0)   |   Skatīts: 569x


Nūjo ar vēju 2018.g. Lieldienu Rietumkurzemes jūrmalas nūjošanas pārgājiens.


Skarbā romantisma garā iecerētais nūjošanas divdiennieks izdevās tīri jauki, bija cienījams distances garums - 65+ km, bija daudz mežu un brikšņu ar kalniņiem, stāvkrasti, pludmale ar ledu un sniegu, ūdenskritums, divas bākas, kā arī trīs upītes kāju atvēsināšanai.
Pasākuma pozitīvo gaisotni veidoja tā aktīvie dalībnieki, pirmajā dienā bijām 38, otrajā dienā startā 16, finišā 14 nūjotāji.
Gribu izteikt cieņu dalībnieku gribasspēkam un varēšanai, jo tā nebija gluži vienkārša pastaiga: jāpārvar krietns reljefs, krituši koki, aizauguši brikšņi un slideni ledus posmi, kuros neiztika bez kritieniem. Neviens nesūkstījās par grūtībām, pirmās dienas galapunkts - kempings Liepenē tika veiksmīgi sasniegts pilnā sastāvā.

Pirmajā dienā veicām 25 km, apskatot daudzas interesantas vietas: Pārventas Mežaparku, Ventspils ostas panorāmu, Staldzenes stāvkrastu, piekrastes ūdenskritumu, taku apkārt visam Būšnieku ezeram, Lošupi, Būšnieku bākas augstieni un milzum daudz meža taku ar šķēršļiem, kāpumiem un kritumiem. 
Noguruši, bet priecīgi ieturējām maltīti Liepenes kempingā, iekārtojāmies diezgan vēsajās istabiņās, pasildījāmies pirtī un vakara nobeigumu pavadījām sarunās un spēlēs zālē pie kamīna. Pirmās dienas trasi veica visi 38 dalībnieki.

Otrajā dienā pēc brokastīm saskaitījāmies, ka dosimies ceļā tikai 16, jo pāris cilvēkiem bija noberzti kāju pirksti, vienu pieveicis vīruss un vēl vienai neliela trauma.
Iesildīšanās, kopīgais foto, tad devāmies pludmalē. Diemžēl pēc pārsimt metriem viltīgais ledus zem sniedziņa atkal sāka klupināt mūsējos, tāpēc kāpām augšā stāvkrastā un minām mazās meža taciņas, kas krietni samazināja ātrumu, bet toties radīja kārtīgu piedzīvojumu sajūtu. Jaunupi pārgājām pa laipu, kas atradās pārsimt metru dziļāk no krasta.
Lielās priedes mijās ar jaunaudzēm, ik pa brīdim izgājām stāvkrastā, lai baudītu jūras un pludmales panorāmu, tā pieveicām pirmo 12 km posmu līdz

...
Komentāri (0)  |  2018-04-02 04:26  |  Skatīts: 1851x

Lasīt tālāk.


Bernātu taku treniņu noslēgums.


Atkal viens skaists koptreniņu posms ir galā...

Sākusies aktīvā 2018.gada nūjošanas sacensību un pārgājienu sezona, kas uzņem tempu, aizņemot mūsu nedēļu nogales pilnībā.
Sākot no oktobra, centāmies motivēt Nūjo ar vēju un citus nūjotājus vienoties svētdienas rītu Bernātu taku koptreniņos ar apmēram pusmaratona garumu, krietnu reljefu un skaistu, aizraujošu apkārtni. 
Daļēji arī tas izdevās, notika 22 treniņi, kuros piedalījās 27 cilvēki ar 159 unikālajiem apmeklējumiem:
# 6 nūjotāji apmeklēja 11 - 22 treniņus,
# 5 nūjotāji - 7-8 treniņus,
# 6 nūjotāji - 2-3 treniņus,
un 10 nūjotāji piedalījās 1 treniņā.
Ceram, ka katrs sasniedza savus domātos mērķus, gatavojoties dažādu čempionātu pusmaratonu un Stirnu buka posmu distancēm, kā arī veselīgi izkustējās dabas parka takās labā kompānijā!

Paldies nūjotājiem, kas kuplināja treniņus visā seriāla garumā!
Benita Locmele
Agnese Smiltniece
Mudra Tormi
Dace Janeka
Uldis Vērsis
Gaida Ķerve
Olga Samsonova
Kristine Preisa
Kristina Ceika
Liene Beihmane

...
Komentāri (0)   |   Skatīts: 824x

Lasīt tālāk.


Lieldienu pārgājiens klāt!


"Nūjo ar vēju" divu dienu Lieldienu jūrmalas nūjošanas pārgājiens 2018 jau pēc 6 dienām!
Pašlaik pieteikušies 36 dalībnieki.

Tas turpina 2015., 2016. un 2017.g. aizsākto tradīciju, mierīgi nūjojot, apskatīt Kurzemes piekrasti un dažādus objektus 65 km garā ceļā no Ventspils līdz Irbes upes ietekai jūrā.

...
Komentāri (1)  |  2018-03-24 21:59  |  Skatīts: 2408x

Lasīt tālāk.