Nūjo ar vēju

Nūjo ar vēju

 

Kuršu strēles piedzīvojums. Otrā diena.


2.diena. ~40+ km

Rīta rosmē uzkāpu no viesu mājas turpat Ievas kalna takās, satiku stirnu rīta skrējienā, noklausījos putnu dziesmas, pārliecinājios, ka te ir sazarots taku tīkls ar kāpumiem un kritumiem skaistā priežu mežā, kur būtu vērts atgriezties un veltīt šai vietai vairāk laika.

Startējām 8:30, lai paspētu veikt trasi līdz autobusam 17.00 no Nidas, saulīte jau krietni sildīja.

Devāmies pa Juodkrantes krasta promenādi uz molu, tālāk gar stadionu un zvejnieku dzīves vietu Garniu kalna - kormorānu kolonijas virzienā. Te izveidots jauks grants celiņš ar koka laipām pāri purvainajām vietām. Nonācām pie jūras gārņu un kormorānu kolonijas, kur centrā ir klajums ar šo putnu mēslu iznīcināto mirušu koku atliekām.

Tālāk celiņš mūs aizveda augšā uz Avju kalnu, no kura var redzēt Nagļu (Mirušo kāpu) rezervāta gabaliņu, devāmies pa taisno lejā līdz nonācām pie rezervāta robežas, aiz kuras pārvietošanās atļauta tikai pa veloceliņu, pludmali un autoceļu, mežā staigāt aizliegts! Tad nu puslīdz ievērojām šo nosacījumu - cauri Nagliu (mirušo kāpu) rezervātam nūjojām gar veloceliņa malu līdz Mirušo kāpu izziņas takai, kas ir vienīgā, kas ir pieejama visiem apmeklētājiem.

Saule jau augstu, kļuvis pamatīgi karsts.
Izbrienot ap kilometru garu dziļu smilšu kāpumu, nonākam skatu vietā pie 60 m augstās Nagļu kāpas, kur pretī lejā varam vērot Kuršu jomas ūdeņus, pa labi un kreisi Mirušās kāpas, netālo Zirgu ragu un vējģeneratoru parku pretējā krastā.

Kopā dodamies lejā uz Preilu, augšā uz Menininku (Aktieru) kāpu un Preilas kalnu (57,4 m) un tad jau mūsu priekšā bija Kuršu strēles Lietuvas daļas austākā - Vecekrugo kāpa ( 67,3 m vjl.).

Virsotni sasniedzām, spraucoties starp kalnu priežu biezokni pa tikko pamanāmu taku, brīžiem bez tās. Augšā tikām atalgoti ar lielisku skatu uz visām pusēm, te redzama Nida, jūra, Kuršu joma un Preila. Te mūsu atpūta pirms pēdējā meža taku posma pa lagūnas krastu līdz Bulvikio ragam, tad garām Nidas lidostai gar krastu un beigās pa Nidas promenādi līdz Nidas autoostai.
Plānotais 3 km nobeigums uz Urbo kalna bāku un Parnidzio kāpu ar saules kalendāru tika atlikts nākošajai reizei, jo autobuss no Nidas atpakaļ uz Smiltynes pārceltuvi atiet 17.00, un mums pietrūka laika.

Tālāk aiz rezervāta robežas devāmies meža takās, lai uzkāptu Birštinas kāpā un doties lejā Pervalkas virzienā, kur apskatījām skaisto, kokā veidoto pieminekli Ludvigam Resam. Nākošais mērķis jau grūtāks, pa garu un stāvu nogāzi uznūjot 51,9 m austajā Skirpstu kalnā, kur mums bija pauze ar skaistu skatu uz lagūnu, jūru un apkārtnes mežainajām virsotnēm. Pa stigām starp kalnu priedēm dodamies lejā un augšā uz 59,4 m augsto Karvaičiu kalnu, kur tiekamies ar mūsu atbalsta grupu, Jāni un Annu, kas atnesuši mums aukstu alu. Tas ir tieši laikā!

Autobuss stundas laikā nonāca Smiltynē, prāmis tur pāri uz Klaipēdu 18.15.
Tur arī beidzās mūsu pārgājiens, kāpām savos transportos un laimīgi braucām uz ''afterparty'' pie Valdas Ramaška, kur tikām atjaunoti pirtī un cienāti ar grillējumiem.

Un visbeidzot, Nūjo ar vēju Kuršu strēles pārgājiens mājupceļā noslēdzās ar Valpurģu nakts negaisa zibeņu salūtu, ko mums par godu sarīkojušas Juodkrantes raganas, jo mēs apmeklējām Lapnugaris un Raganu kalnu sabata vietas.

Otrās dienas fotogalerija te.

Paldies visiem par kopīgo piedzīvojumu un izturību!
Paldies Jānim un Annai par atbalstu!
Paldies Valdas par jauko vakara ''afterparty''!

Komentāri (0)  |   Skatīts: 446x
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ