Nūjo ar vēju

Nūjo ar vēju

 

Kuršu strēles 2.izlūkgājiens starp Nidu un Preilu.


Brīvajā sestdienā mēs ar Benitu apvienojām dabas baudīšanu, sportošanu un Nūjo ar vēju lielo nūjošanas pasākumu sagatavošanu. Devāmies uz aprīļa beigās plānojāmā Kuršu strēles pārgājiena galapunktu Nidu, lai parunātos ar tūrisma informatoriem, ievāktu informāciju par naktsmāju iespējām un personīgi ''pagaršotu'' gabaliņu iedomātās trases.

Nidas tūrisma birojā laipni izsniedza tikai vispārīgo tūrisma info, neko par takām un dabas objektiem lāgā jaunu neuzzinājām, nacionālā parka birojs brīvdienās vispār nestrādā  

Ap vienpadsmitiem lietus arī beidzies, varam sākt savu gājienu.
Nākas balstīties uz jau pašu ievākto informāciju un mūsu rīcībā esošo kartīti.

Kā pirmo apskatījām Nidas ostu un pārsimt metru attālumā uz ledus sēdošos zemledus makšķernieku simtus ar teltīm un visādu aprīkojumu. Tad uzkāpām 53 m augstajā Parnidas kāpā ar milzīgo akmens saules pulksteni, ko mēs jau pirms 10 gadiem ar Knutu iesaucām par ''Stargate''. 
Turpmāk testējām dažādas skaistas meža takas un ceļus ar pamatīgu reljefu, uzkāpjot Urbo kalnā (52 m) pie Nidas bākas, tad 58,4 m augstajā Odžu kalnā, Giedružes kalnā (44,9m) un beidzot Kuršu strēles augstākajā Vecā kroga kāpā 67,2 m vjl. 
Te nu katram aizrausies elpa! Var redzēt Nidu, Kuršu jomu, otrā pusē jūru un beidzot Preilas ciemu.
Iekoduši virsotnē uz soliņa, devāmies lejā pie Kuršu jomas, lai pa skaistu krasta taku apnūjotu piekrastes līniju atpakaļ līdz Nidai, te ir skaisti meži, divas pamatīgas atpūtas vietas, divi putnu vērošanas torņi ar informatīvo materiālu. 
Taka vijas uz Bulvikio ragu, kur ir Kuršu strēles platākā vieta - 3,8 km. Aplūkojam Nidas lidlauku, kas joprojām ir gatavs pieņemt mazās lidmašinas, tad pa takas nobeigumu atpakaļ uz Nidu. Beigu posms aprīkots ar daudziem soliņiem un arī kādu galdu. 
Gar skaistu māju rindu ar daudzām skulptūrām pabeidzam maršrutu pa Nidas krasta promenādi.
Ļoti skaisti! Secinājums: pārgājiena nobeigums būs varen skaists.

Tad dodamies uz Juodkranti krodziņā ''Žvejone'' tikties ar seniem paziņām- staigātājiem Tatjanu un Toniju, lai iegūtu naktsmāju informāciju un, protams, garšīgi paēstu  Skatāmies pa logu, labais laiks beidzies, līst lietus. Mums atkal veicies.

Mājupceļš liekas diezgan garš, taču jātiek pie miera, jo svētdienas rītā mums ir garais treniņš Bernātos.

Fotogalerija.

Komentāri (0)  |  2018-01-29 04:03  |  Skatīts: 2990x
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ