Nūjo ar vēju

Nūjo ar vēju

 

Usmas ezera loks.


Nedēļas nogalē 12.-13. augustā ''Nūjo ar vēju'' aicināja komandu un visus draugus šīgada vienpadsmitajā nūjošanas pārgājienā apkārt Usmas ezeram ar aptuveno kopējo garumu 58 km: 
https://www.endomondo.com/routes/959199914

 15 nūjotāju sastāvā startējām no Usmas Meķiem, kur kempinga saimniece mums laipni atļāva atstāt auto, 12.augusta rītā 10.00 un nūjojām gandrīz 29 km apkārt apmēram pusei ezera, baudot apkārtējās dabas jaukumus, vairākās vietās izejot ezera krastā. Mūsu maršruts veda pāri Meķupītei garām Zāģkalnu, Liepkalnu, Muižmieku kempingiem, līdz nonācām pie plašā Lejastiezumu atpūtas kompleksa un  Usmas baznīcas, kas uzcelta tās vietā, kura pārvietota uz Brīvdabas muzeju.

Turpmāk jau varējām doties pa meža ceļu cauri Zvejnieku kempingam un brikšņiem gar pašu ezeru, līdz sasniedzām Āpciemu. Pēc pirmajiem 10 kilometriem atpūtas pauzē ar Dižāpu kempinga laipnā saimnieka atļauju paēdām un izpeldējamies ezerā, atgūstot svaigumu.
Te gandrīz katrā saimniecībā ierīkots kempings. Pagājuši garām atpūtas kompleksam Bukudangas, improvizējām tālāko maršrutu pa izcirtumu, stigu un meža ceļiem līdz Godeļu kempingam ar milzīgiem skaistiem zālainiem pludmales laukumiem.

 Nu sākās skaistākais pirmās dienas posms ar takām pa staltu priežu mežu, kāpām, ezera līčiem un ragiem līdz Ūdru kalna skatu tornim, kura augša slejas 84 m vjl., cauri Usmas atpūtas bāzei līdz ezera ziemeļu galam. Ezera krastā sarīkojām vēl vienu atpūtu ar peldi. Pagājuši garām Tīrukšu ezeram, nonācām Usmā, kempingā Mežmalas.
 Sasnieguši kempingu apmēram līdz 17.00, relaksējāmies draugu pulciņā un baudījām peldi un atpūtu ezera krastā, laicīgi devāmies pie miera.

Otrajā dienā veicām atlikušos 29 km gar Usmas ezera rietumu malu. šī diena bija saulaina ar skaistiem mākoņiem un pāris pilēm lietus dienas vidū.

 Vispirms apskatījām jauno Usmas baznīcu, pludmali ar atpūtas zonu, Elku liepu, ‘’Bebru mājas’’ peldošo viesnīcas numuriņu uz ūdens, nofotografējāmies uz ezera laipas pretī Moricsalai.
Nūjojām pa lauku ceļu cauri baļķu grēdām gateros, pāri Engures upei, kur 10tajā km rīkojām pirmo atpūtas pauzi priežu meža klajumiņā Engures krastā.
 Tālāk līdz Amjūdzei, kur pāri ezera šaurumam tepat blakus bija redzama Viskūžu sala, pie Variku kapiem devāmies meža ceļu noslēguma etapā līdz Usmas Meķiem.

 Nobeigumā peldējāmies, paēdām kempinga krodziņa terasē un pasniedzām dalībniekiem piemiņas diplomus ar Moricsalas skatu.
Fotogalerija te.
Nelielas problēmas radīja Latvijai raksturīgā privātīpašumu mānija, taču ezeru un apkārtni kopumā varēja apskatīt un gūt prieku, kā arī labas emocijas no pārgājiena.

Paldies visiem dalībniekiem par atbalstu komandai, izturību un entuziasmu!
Paldies Usmas Meķu un Dižāpu kempingu saimniekiem par laipnību!

Komentāri (0)  |  2017-08-08 05:14  |  Skatīts: 1941x
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ