Nūjo ar vēju

Nūjo ar vēju

 

Astotā diena: Kores un ezeru ieleju maršruts.


 Sveicieni no Zakopanes!

Vēl viena piesātināta diena mūsu grupiņai aiz muguras.
Jaunatbraucēji dabūja kaujas kristības, apmēram 21 km garu kāpienu ar ~550 m uzkāpšanu un ~1400 m lejupkāpienu. No Zakopanes uzbraucām uz Kasprowy wierch un devāmies pa kori pāri Šwinicai (2301), kas bija gājiena augstākā virsotne un kur bija izbaudāma rāpšanās pa klints izciļņiem, ķēžu un kāpšļu lietošanas posmi un kores gājiens, tad lejā uz Zawrat un Piecu poļu ezeru ieleju ar vareniem ielejas skatiem, ūdenskritumu un ezeriem.  Kopējiem spēkiem visi tika galā ar grūtākajām vietām, kas iesācējiem nemaz nebija viegli. Laika prognoze nemeloja, te mūs apciemoja pusstundu ilgs lietus, ko pārlaidām kalnu mājā.
Tālāk uzkāpām kādus 170 m uz augšu pāri grēdai, kas atdala 5 ezeru ieleju no Rybjego potoka ielejas, pa ceļam baudot skatus ar negaisa mākoņiem pāri Roztokas ielejai. Turpinājām ar 2 km garu lejupkāpienu uz Morskie oko ezeru, kurā vienīgajā mājojot zivis.
 Kaut arī bija svētdiena, lietus samazināja atpūtnieku skaitu pie tā, šoreiz ar elkoņiem jāgrūstās nebija. Pametām acis uz Rysy, kas slējās pāri ielejai un turpinājām kādus 7 km atlikušo gabalu līdz mikriņam Palenica Bialczanska. Pusceļā mūs pārsteidza varens lietus, uzvilkām jaciņas, bet galā tomēr bijām pamatīgi slapji.


Ļoti skaists un iespaidiem bagātīgs gājiens!

Pirmdiena būs atpūtas diena, pabumbulēsim pa Spišsky hrad un Ļevoču Slovākijā, vakarā gribētāji varēs pamērcēties vietējā akvaparkā.

Fotogalerija te

Komentāri (0)  |  2017-08-07 05:32  |  Skatīts: 1523x
- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ