Nūjo ar vēju

Nūjo ar vēju

 

Kopā ar baskājiem no Kolkas raga līdz Rojai.


Labrīt!

Laukā spoža saule, transports Pāvilostā nogādāts, prātā apkopoju vakardienas piedzīvojumus.
Par spīti garajai un ātrajai distancei muskuļi nesāp, lai gan beigās neizstaipījos.

 Vakar LoRa un Nūjo ar vēju 10 nūjotāju kompānija startēja 34 (Benita, Ilze, Juris, Villijs, Imants) un 11 (Gaida, Mudra, Regīna, Sarmīte un Genādijs) km baskāju skrējiena distancēs.  Mēs startējām apavos, es aiz cieņas pret baskājiem minimālajos, toties pēc sacensībām bijām ievērojami dzīvīgāki, nekā basām kājām skrējušie, kuriem bija ļoooti augsts traumatisma (tulznu) procents. Tas laikam tādēļ, ka liela daļa skrēja basām bez pietiekamas sagatavošanās.Laiks bija pavēss +8-+10C un lietains, stiprais vējš pūta
no aizmugures un sāna, kopā startēja 58 cilvēki 3 distancēs
(53 km -13, 34 km - 23 un 11 km - 22).
Oficiālie rezultāti.

 32 km starts bija tieši Kolkas ragā, kur vietējie Kolkas pārstāvji bija sakūruši ugunskuru un cienāja mūs ar karstu tēju. Spītējot vējam, iesildījāmies un iespēju robežās sagatavojāmies startam. Neilgi pirms starta garām ar intervāliem aiztraucās 53 km distancē startējušie baskāju līderi, Edgars Rencis jau ar lielu atrāvienu.

Startējām 2 minūtes vēlāk, nekā solīts, brīdī, kad lietus nedaudz piestājis. Mūsu biedri  mūs vēlreiz uzmundrināja.

Tūlīt pēc starta bija jāpārvar šķēršļu josla, pārdesmit pāri šaurajai pludmalei ūdenī sagāztās priedes. Skrējēji veikli pārleca, pie zariem turēdamies, mums nūjas nedaudz traucēja. Vēl pēc nepilna kilometra nākošais pārbaudījums, ~6 m rāpošana uz vēdera zem betona mola tilta. Tālāk iet kā smērēts, ja neskaita periodiskas lietus dušas, vienreiz pat ar krusu.
Pārlecam vairākiem desmitiem mazmazu upīšu, es ar bažām gaidu pirmo lielāko brienamo upi. Jūrmala ir skaista kā vienmēr. Jūrā viļņi, virs jūras saule mijās ar mākoņiem un negaisiem.

Pa ceļam parunājos ar 53 km distances baskāju skrējēju, kam jau no 10.km abas kājas tulznās, viņš turpina, apsienot kāju apakšas ar elastīgo saiti un līmējot plāksterus. Distanci viņš pabeidza, par spīti sāpēm. Pamazām viens pēc otra garām aiziet lielākā daļa (10) skrējēju no 53nieka.
Trešdaļa distances veikta, krastmalā mani sagaida un uzmundrina Nūjo ar vēju biedri, apjautājas, vai viss labi, uzreiz rodas jauns spars un morāls pacēlums. Paldies viņiem! Nonāku pie Melnsila upītes, pilnīgi bez šaubām brienu pāri apavos un zeķēs. Diezgan vēsi, pēc forsēšanas ilgi nevar iesildīt kājas. Apdzenu meiteni no 32 km apautiem skrējējiem, beigās tādas bija 3. Izdzeru glāzi ūdens un paņemu 1 ābolu. Somā esošos cukurgraudiņus un C vitamīna-glikozes ripiņas vēl neaiztieku. Ātrums turas labs, pirmos 21 km veicu ar ātrumu vidēji 8,35 km/stundā. Vienīgi kājas stingst no aukstuma un varbūt arī no cietās smilts, jo eju ar baskāju apaviem.
Tūlīt pēc 21. km arī otra forsējamā upe, kura ir dziļāka, ūdens pat nedaudz saslapina šortu apakšu. Atkal jāatsilst gaitā. Apēdu vienīgo Rimi batoniņu un pāris glikozes ripiņas. Enerģijas pagaidām pietiek.

Nevaru sagaidīt 11 km distances starta vietu Ģipkā, kurai bija jau jābūt pēc 21 km, sāku bažīties, ka nepagūšu šķērsot to līdz 11nieku startam. Izrādās, ka tā ir 2 km tālāk, mūsu distance arī beigās ir gandrīz 34 km.
Tomēr esmu tur 5 – 7 minūtes pirms 17 tiem, mani  sagaida mūsu nūjotāji un citi cilvēki, kas aplaudē un uzmundrina. Gandrīz jāraud aiz saviļņojuma, laikam koncentrācija  un nervi prasa savu. Šoferītis Imants gaitā iedod somu ar pudeli, pie dzeršanas/ēšanas punkta nemaz neapstājos.
Tūlīt šeit startēs savā 11 km distancē mūsu kolēģi Gaida, Mudra, Regīna, Sarmīte un Genādijs. Domās vēlu viņiem veiksmi.
Līdz 25 kilometram izdevies laiku noturēt stabili zem 7:30 / km, pēdējos 8 km tomēr palēninos 7:26-7:41 robežās, bet sasniegtais jau mani pilnīgi apmierina. Finiša kilometrs pārsteidz ar dziļiem, melniem dubļiem medru audzēs, bet slapjam nūjotājam tas jau ir diezgan vienaldzīgi.

Priekšā Red Bull vārti un lielā zilā cūka. Nedaudzo  sagaidītāju aplausi, fotogrāfe un dāvanu maisiņš ar šprotu bundžu un Rojas karti. Vērtīgākie te ir 1. Baltijas baskāju skrējiena nozīmīte un zupas talons. Mans finiša laiks ir 4:06:11(3.vieta grupā VB32 ar apaviem, balvas gan par to nedeva), vidējais ātrums ~8,2 km/st.
Esmu nosalis, bet ļoti laimīgs. Ēdu dateles, kaltētas dzērvenes, dzeru ūdeni.
Tad no meldriem parādās Villijs kompānijā ar 2 igauņu 53km skrējējiem, tuvojas un finišē. Villijam kolosāls progress, nomestie 18 kg ir fantastiski paātrinājuši viņu. Drīz jau droši vien sacensībās skatīšu viņu no tikai no aizmugures. Tikko apsveicu Villiju, tā parādās Ilze, kā vienmēr, spēcīgākā sieviešu konkurencē. Uzrīkojam viņai nelielas ovācijas.
 Tad nu gan vairs nevaru izturēt slapjš vējā, dodos uz busiņu pārģērbties. Pa to laiku finišē Juris un 11km dalībnieki Gaida, Regīna un Mudra, Sarmīte un Genādijs. Visi apmierināti ar savu sniegumu, turklāt Jurim (un arī Villijam) vajadzējis krietni cīnīties ar kāju krampjiem aiz aukstuma.
 Ar fotoaparātu rokās sagaidu Benitu, kas varonīgi ar labu rezultātu beidz 34 km distanci, viņa ir smaidīga un apmierināta, distance nav sagādājusi milzīgas grūtības.

Nu visi 10 mūsējie veiksmīgi atnākuši.
 Pārģērbjamies un dodamies ēst uz ugunskura vārītu lašu zupu, tad seko baskāju biedrības lielā torte ar pēdiņām virsū. Visi sildās pie ugunskura, visapkārt daudz klibojošu skrējēju. Distance prasījusi daudz, tomēr visi to ir paveikuši. Tagad būs jādziedē tulznas. Labi, ka mums to nav!

Apbalvošanas ceremonija notiek krietni vēlu, jau tumsā. No mūsējiem balvas saņem Gaida, Ilze un Genādijs pat divas!

Bet manuprāt visi ir malači, ka atbrauca no Grobiņas, Liepājas un Salaspils atkal satikties, un visi visi nonūjoja ar ļoti labiem rezultātiem, jo bija cītīgi trenējušies savām distancēm. Genādijam (viņš bija vecākais dalībnieks pasākumā) pirmo reizi starts 11 km distancē.
Daži Regīnas un mani foto no pasākuma. Tortes foto no baskājiem.

Paldies visiem LoRa un Nūjo ar vēju draugiem!
Paldies baskājiem un sacensību rīkotājiem par labvēlīgo attieksmi un atbalstu!

Varbūt nākamgad mēģināsim kuplākā skaitā un basām kājām?

Komentāri (6)  |  2013-09-29 22:47  |  Skatīts: 12710x
Benita* - 2013-09-30 02:41
Super pasākums gar jūras piekrasti! Laika apstākļi gan varēja būt labāki...Nūjotāji, protams, nevarēja sacensties ar skrējējiem, bet katrs priekš sevis, manuprāt, uzrādīja ļoti labus rezultātus!

Mudra* - 2013-09-30 03:12
Šodien, visu apdomājot, bija forši. Vakar bija lietus un auksts, jo ilgi gaidījām savu startu. Kopā ļoti labestīga atmosfēra, feini un sirsnīgi rīkotāji, vēl foršāki skrējēji, gan basi, gan apauti un protams nūjotāji. Īsās distances laikā kolosāla jūra un mazītiņu lietutiņu.

Regīna* - 2013-09-30 03:47
Paldies,Imant,par tavām pārdomām.34 km un vairāk kā četras stundas vēja,krusas un lietus pavadībā!Malači!Nešaubos,ka arī Gaida būtu nogājusi godam.Patīkami redzēt,kā izauguši visi savos rezultātoos un izturībā.Pirms gada to bija grūti iedomāties.Jauna latiņa ir pārvarēta,gandarījums un prieks par to.Stunda,kuru gaidījām rezultātus, likās garāka par pārējo dienas daļu. Kolēģiem paldies par foršo atmosfēru un atbalstu!

Genādijs* - 2013-09-30 04:42
Tas bija lieliski! Paldies mūsu lieliskajai komandai!Paldies Gaidai par lietus ""aptuēšanu"" un Sarmītei par atbalstu distancē.Paldies Tev Imant,par organizēšanu.Tā turpināt!!!

Villijs* - 2013-10-01 18:30
Paldies Benitai un Imantam ka apmēram 2 mēnešus atpakaļ ,,iemeta āķi lūpā,, ar šo ,,afēru,, kā es to tad nosaucu ! Tad arī sāku intensīvi darboties lai varētu godam šo distanci paveikt. Žēl ka krampis kājā nedaudz pabojāja rezultātu (ap +3 min. varētu būt) bet tomēr sasniedzu mērķus ko biju klusībā plānojis - 32 km zem 4 st. un vēl dažas uzvariņas ! Liels paldies komandai par atbalstu 13 km un 11 km starta vietā !!! Prieks par mūsu draudzīgo kolektīvu !!!

Reinis* - 2013-10-01 21:31
Patiešām lieliska reportāža padevusies - katrai raksta epizodei klāt ilustrējoša bilde, ka skaidrāk laikam vairs nevar pastāstīt.


- Pievienot komentāru:

Vārds:

Komentārs:

Drošības kods:

Atpakaļ